استقبال وزیر صمت از استیضاح

استقبال وزیر صمت از استیضاح

استقبال وزیر صمت از استیضاح

استقبال وزیر صمت از استیضاح

وزیر صنعت،معدن و تجارت از استیضاح خود استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، سید رضا فاطمی امین در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره مطرح شدن استیضاحش در مجلس، اظهار کرد: استیضاح ابزار نظارتی مجلس و حق نمایندگان است و من از آن استقبال می‌کنم چون فرصت خوبی برای ارائه گزارش اقدامات به مردم است.

وی ادامه داد: در روز استیضاح فرصت خوبی برای پاسخگویی گذاشته شده است و اتفاقا من دیدگاه مثبتی دارم چون فرصت خوبی برای تشریح علمکردها به مردم و نمایندگان است. فکر می کنم پاسخ های قانع کننده ای داشته باشم. ما گزارش ارائه می دهیم و دست ما به لحاظ عملکرد پر است.

فاطمی امین در پاسخ به این پرسش که آیا در این دو ماه که از استیضاح قبلی می گذرد، قرار بود تغییراتی ایجاد کنید؟ گفت: نه، بحث این حرف‌ها نبود. مهلتی هم نبود. این استیضاح جدید است. استیضاح قبلی مطرح شد و بحث شد که دو ماه عقب بیفتد و عقب هم افتاد. ما کارهای خود را با شتاب  و قوت جلو برده ایم و عملکرد بسیار مطلوبی در حوزه عملکردی داریم.

وزیر صمت در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه رشد بخش صنعت در سه ماه اول امسال ۵/۱ درصد بوده است، اظهار کرد: میانگین کشور ۳/۴ درصد بوده است و این نشان دهنده این است که تولید در حال حرکت است. گزارش شرکت های تولیدی بورسی که نیمی از شرکت های تولیدی هستند، در خرداد ۵/۲ درصد رشد داشته اند، اما همین شرکت ها در تیر ۵/۸ درصد رشد داشته اند  و در مرداد ۶/۷ و در شهریور ۶/۵ درصد رشد داشته اند که این آمار تقریبا کم نظیر است و نشان می‌دهد رشد تابستان بیش از بهار است. نرخ بیکاری در تابستان ۸/۹ درصد بود که تابستان سال گذشته ۹/۶ درصد بود. این آمار نشان دهنده حرکت تولید است. وزرات صمت با ایجاد ۱۵۸ هزار شغل رتبه اول در ایجاد اشتغال را دارد.

وی ادامه داد: ۲۵ نفر از اعضای هیات علمی فرصت مطالعاتی خود را در وزارت صمت آغاز کرده‌اند و این آمار به ۱۰۰ نفر خواهد رسید، یعنی استاد دانشگاه در دفاتر تخصصی ما پروژه ای را آغاز می‌کند که دو فایده دارد. یک فایده این است که دیدگاه و نظرات علمی به وزارتخانه تزریق می شود و تجربه عملی را هم اساتید به دست می آورند.

وزیر صمت درباره آخرین وضعیت واردات خودرو، گفت: بیش از ۳۰۰ متقاضی برای واردات خودور ثبت نام کرده اند اما واردات شرایط مشخصی دارد مثلا اینکه شرکت ها باید نماینده رسمی باشند، خدمات پس از فروش را بتوانند تامین کنند و بتوانند فناوری را انتقال دهند. از دیروز مرحله ثبت سفارش شرکت هایی که صلاحیت آنها احراز شد، آغاز شده است و البته ممکن است هفته آینده هم چند شرکت دیگر هم اضافه شوند.

فاطمی امین با اشاره به برخی انتقادات درباره واردات خودروهای بی کیفیت، گفت: ما واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار دلار در اولویت قرار داده ایم تا تعداد خودروی بیشتر و با قیمت متعادل وارد شود. اکنون ثبت سفارش از کشورها و شرکت های معتبر در حال انجام است و شائبه واردات خودرو بی کیفیت منتفی است.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir