دفتر مرکزی غول گازی آلمان کوچک‌تر و سردتر شد

دفتر مرکزی غول گازی آلمان کوچک‌تر و سردتر شد

دفتر مرکزی غول گازی آلمان کوچک‌تر و سردتر شد

دفتر مرکزی غول گازی آلمان کوچک‌تر و سردتر شد

شرکت یونی‌پر آلمان استفاده از فضای اداری در دفتر مرکزی خود را نصف کرده و دما در فضای مورد استفاده را پایین‌تر می‌آورد.

به گزارش ایسنا، اقدام غول گازی آلمان مشابه توصیه اتحادیه اروپا به کسب و کارها و خانوارهای این منطقه برای کاهش مصرف انرژی در زمستان امسال است. همچنین شامل کاهش روشنایی و بستن آب گرم تا حد امکان برای کاهش کلی مصرف انرژی به میزان ۲۰ درصد است.

سخنگوی یونی‌پر به یک نشریه آلمانی گفت: هر کیلووات ساعت، زمستان امسال اهمیت دارد. این شرکت همه دستگاه‌ها و چراغ‌ها را در ۵۰ درصد فضای اداری خود در دوسلدورف خاموش و نظافت را متوقف کرده و دما را به ۱۴ درجه کاهش داده که پایین‌ترین دمای ممکن بدون آسیب زدن به ساختمان می‌تواند باشد. در فضایی که افراد مشغول به کار هستند، دما به ۲۰ درجه کاهش داده می‌شود.

یونی‌پر که بزرگترین واردکننده گاز طبیعی در آلمان است، برای تامین انرژی و چالش گرانی قیمت آن ماه‌هاست که دست و پنجه نرم می کند و نهایتا توسط دولت اولاف شولتس، ملی شد.

این شرکت ۱۲.۵ میلیارد دلار ضرر را برای نیمه اول امسال ثبت کرد و هشدار داد به دلیل ضررهای ناشی از افت چشمگیر عرضه گاز روسیه که روزانه متحمل می‌شود، با ریسک انحلال روبروست.

دولت آلمان نخستین بار ۱۵ میلیارد دلار به این شرکت تزریق کرد و با کسب ۳۰ درصد سهم در آن و افزایش خط اعتبار یونی‌پر، تلاش کرد این شرکت را سر پا نگه دارد. اما این اقدامات کافی نبود و دولت در سپتامبر با شرکت فنلاندی فورتوم که بزرگترین سهامدار یونی‌پر است، برای خرید ۹۹ درصد سهم یونی‌پر توافق کرد.

اما حتی این اقدام هم کافی نبوده و طبق گزارش‌هایی که اوایل ماه میلادی جاری منتشر شد، دولت ممکن است ناچار باشد ۳۹ میلیارد دلار دیگر به این واردکننده گاز تزریق کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، دلیل این کمک مالی جدید این است که دولت، طرحهای وضع مالیات گاز بر همه مصرف کنندگان که می‌توانست وضعیت مالی پیچیده یونی‌پر و شرکتهای نیروی دیگر را رفع کند را لغو کرده است.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir