شاخص بورس نزولی شد

شاخص بورس نزولی شد

شاخص بورس نزولی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۴۴۸ واحد افزایش به ۴۱۰ هزار و ۳۲۵ واحد و شاخص قیمت با ۲۶۸ واحد رشد به ۲۴۵ هزار و ۴۶۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول، هفت هزار و ۸۱۳ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۰ هزار و ۱۲۲ واحد کاهش را ثبت کرد.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ۸۵۵ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۲ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین مخابرات ایران (اخابر) با ۱۹۰ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۱۶۸ واحد، داده گستر عصر نوین های وب (های وب) با ۸۸ واحد، انتقال داده های آسیا تک (آسیاتک) با ۵۳ واحد و تامین سرمایه بانک ملت (تملت) با ۴۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۶۰۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۴۲ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۴۸ واحد، پتروشیمی بندرعباس (شبندر) با ۴۶۳ واحد و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۳۰۳ واحد، تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد داده گستر عصر نوین های وب (های وب)، سایپا (خساپا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، انتقال داده های آسیا تک(آسیاتک)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۴۰ میلیون و ۸۸۱ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۸ واحد کاهش داشت و به ۱۹ هزار و ۱۱۸ واحد رسید.

در این بازار سه‌میلیارد و ۸۰۰ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۱۶هزار و ۵۴۸ نوبت بود.

سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان(کرمان)، ویتانا(غویتا)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی(سمگا) و گسترش صنایع روی ایرانیان (فگستر) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و بانک دی (دی)، فرابورس ایران(فرابورس)، مجتمع جهان فولاد سیرجان(فجهان)، سیمان لار سبزوار(سبزوا) و پلیمر آریا ساسول(آریا) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.

منبع : www.irna.ir