شرط ایلان ماسک برای بازگرداندن حسابهای مسدود شده توییتر

شرط ایلان ماسک برای بازگرداندن حسابهای مسدود شده توییتر

شرط ایلان ماسک برای بازگرداندن حسابهای مسدود شده توییتر

شرط ایلان ماسک برای بازگرداندن حسابهای مسدود شده توییتر

ایلان ماسک اعلام کرد حسابهای مسدود شده در توییتر تا زمانی که این پلتفرم فرآیند شفافی برای بازگرداندن آنها نداشته باشد، اجازه بازگشت به این شبکه اجتماعی را نخواهند یافت.

به گزارش ایسنا، این اظهارات ایلان ماسک، شفافیت بیشتری درباره بازگشت احتمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که معروفترین کاربر تعلیق شده در توییتر است، فراهم می کند.

ماسک در توییتی نوشت: ایجاد چنین فرآیندی، چند هفته طول می کشد. این مدت زمان به معنای آن است که دونالد ترامپ در زمان انتخابات میان دوره ای هشتم نوامبر، به توییتر بازنخواهد گشت.

کاربران، آگهی دهندگان و خود کارمندان توییتر به دقت به نظاره نشانه هایی از اقداماتی که ایلان ماسک در نخستین هفته حضورش به عنوان مالک توییتر انجام خواهد داد، نشسته اند. او که مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا هم است، پیش از این گفته بود: توییتر نباید فعالیت کاربران را به صورت دائمی ممنوع کند و او ممنوعیت علیه ترامپ را که به دلیل ریسک تحریک به خشونت بیشتر پس از حمله سال گذشته به ساختمان کنگره اعلام شده بود، رفع خواهد کرد.

این توییت ماسک پس از تماس با سازمانهای حقوق مدنی متعدد، ارسال شد. رشاد رابینسون، رئیس سازمان “رنگ تغییر”، در مصاحبه ای گفت: در این تماس، ماسک متعهد شد سیاستهای نظارت بر محتوای توییتر را حفظ کند.

ماسک در این توییت مجددا تاکید کرد: توییتر، شورای نظارت بر محتوا متشکل از نمایندگانی که دیدگاههای کاملا متنوعی دارند را ایجاد خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، به گفته رابینسون، این میلیاردر در جریان این تماس، ابراز تمایل کرد گروههای جامعه مدنی به این شورا ملحق شوند. مذاکرات در این خصوص در مراحل اولیه قرار دارد.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir