ظرفیت انبارهای اموال تملیکی ۴۳ درصد افزایش یافت

ظرفیت انبارهای اموال تملیکی ۴۳ درصد افزایش یافت

ظرفیت انبارهای اموال تملیکی ۴۳ درصد افزایش یافت

به گزارش ایرنا از سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، سید عبدالمجید اجتهادی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی این سازمان ساختار معیوب سازمانی و ساختار حاکم بود اظهار داشت: این مسائل مربوط به سال ۱۳۷۰ و زمان تشکیل این سازمان بود که در ستاد کشور ساختار اصلاح و اجرایی شد و در تمام استان‌های کشور نیز در حال انجام است که هرمزگان به اداره کل ارتقا یافته و دیگر استان‌ها نیز چنین خواهند شد.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از ارسال زودهنگام و در روزهای آینده لایحه اصلاح قانون تأسیس سازمان با لحاظ نظرات رئیس محترم قوه قضاییه به مجلس شورای اسلامی خبر داد و بیان داشت: تا سال ۱۳۹۲ فقط موضوعات مربوط به کالاهای متروکه را در سازمان ساماندهی می‌کردیم که از این تاریخ تاکنون، وظایف و مأموریت‌ها بیش از هفت برابر شده؛ ولی در قوانین لحاظ نشده است که در این لایحه به صورت جامع، بسیاری از مشکلات و موانع رصد شده و با اعمال نظرات کارشناسی تدابیر لازم اندیشیده شده که نیازمند مساعدت مجلس شورای اسلامی در اعلام وصول، رسیدگی و تصویب آن هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ما به دنبال نگهداری کالا نیستیم و در پی کاهش کالاهای قاچاق، رسوبی و متروکه هستیم، تصریح کرد: بر اساس رسالتی که قانون‌گذار بر عهده ما گذارده که حافظ حقوق دولت و امین اموال ملت هستیم و در این راستا ۱۶ هزار مترمربع ساماندهی و قفسه‌بندی انبارها را انجام دادیم و ظرفیت انبارها را ۴۳ درصد افزایش دادیم.

اجتهادی ادامه داد: درصدد اجرای انبارداری هوشمند هستیم که نمونه آن را در هفته دولت سال جاری با حضور وزیر اقتصاد در خوزستان به بهره‌برداری رساندیم. در ماه‌های آینده همه انبارهای ملکی، امانی و استیجاری سازمان در سراسر کشور را ساماندهی و تجهیز خواهیم کرد.

منبع : www.irna.ir