قیمت بلیت‌های جام‌جهانی قطر شنبه اعلام می‌شود/ خرید بلیت پرواز مشروط به داشتن بلیت بازی 

قیمت بلیت‌های جام‌جهانی قطر شنبه اعلام می‌شود/ خرید بلیت پرواز مشروط به داشتن بلیت بازی 

قیمت بلیت‌های جام‌جهانی قطر شنبه اعلام می‌شود/ خرید بلیت پرواز مشروط به داشتن بلیت بازی 

قیمت بلیت‌های جام‌جهانی قطر شنبه اعلام می‌شود/ خرید بلیت پرواز مشروط به داشتن بلیت بازی 

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه قیمت بلیت‌های جام جهانی قطر شنبه اعلام می‌شود، شرط فروش بلیت پروازهای دوحه در ایام جام جهانی را داشتن بلیت‌های بازی‌های این مسابقات عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، محمد محمدی‌بخش در یک برنامه تلویزیونی جزئیاتی از پروازهای ایام جام جهانی اعلام کرد و گفت: هفته گذشته جلسه مشترکی بین وزیر راه و شهرسازی کشورمان به همراه وزیر ورزش و جوانان، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت امور خارجه با وزیر راه قطر برگزار و توافقات مهمی نیز در خصوص پروازهای جام جهانی با مسئولان کشور قطر انجام شد. اکنون پرواز از شهرهای تهران، کیش، شیراز، اصفهان، مشهد و لار به مقصد دوحه قطعی شده و شرط فروش بلیت پروازهای دوحه در ایام جام جهانی داشتن بلیت‌های بازی‌های این مسابقات است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: جمهوری اسلامی ایران برای جابه‌جایی تماشاگران مسابقات جام جهانی توافقات خوبی با کشور قطر انجام داده است. شرکت‌های ایران‌ایر و قطر ایرویز مسئولیت مستقیم گرفتند تا از ۲۸ آبان ماه تا آذرماه در قالب پروازهایی که از قبل برنامه‌ریزی شده بود که جمهوری اسلامی ایران بتواند تماشاگران را از شهرهای ایران به شهر دوحه جابه جا کند؛ حدود ۲۰ پرواز قطر ایرویز و ۱۳ پرواز ایران‌ایر داشت و این تعداد پرواز ارتقا یافته و مقرر شد تا ۸۴ پرواز به ایران ایر و ۱۹۸ پرواز به قطرایرویز افزوده  شود.

محمدی‌بخش افزود: برای بازی‌های ایران که روزهای دوشنبه ۳۰آبان، جمعه ۴ آذر و دوشنبه ۸ آذر است به‌صورت ویژه برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم تماشاگران را روزانه به دوحه جابه جا کنیم و سپس بازگردانیم.

وی در خصوص تعیین قیمت بلیت هواپیما در ایام جام جهانی فوتبال توضیح داد: پروازهای خارجی تابع شرایط ویژه‌ای است. با این حال در  این بازه زمانی توافقات خوبی حاصل و مقرر شد تا طرف قطری در همین هفته روی سایت خود قیمت بلیت‌ها را به‌ویژه برای سه روز بازی‌های  ایران اعلام  کند. همچنین ایران‌ایر نیز از شنبه قیمت‌های بلیت را اعلام خواهد کرد و مردم می‌توانند به سایت مراجعه و بلیت‌های خود را خریداری کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه سازمان هواپیمایی کشوری چه اقدام عملیاتی برای اجرای سفرهای ارزان در ایام جام جهانی انجام داده است و آیا مسافران محدودیتی برای خرید بلیت تکی پرواز دوحه دارند یا خیر؟ گفت: محدودیتی برای خرید پروازهای تک‌نفره برای جام جهانی قطر وجود ندارد. علاقمندان باید در سامانه ثبت‌نام کنند و بلیت جام جهانی را داشته باشند و واکسیناسیون را نیز انجام دهند. همچنین دستورالعمل‌هایی که وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرده را رویت کنند.

محمدی‌بخش خاطرنشان کرد: به جهت رفاه حال مردم برای این سه روز پروازهای خاص پیش‌بینی شده است تا مردم بتوانند از این فضا استفاده کنند و قطر نیز در خصوص این موضوع منعی ندارد. قیمت‌هایی که اعلام می‌شود چنانچه شامل تور، هتل، یا ترددهای بین شهری باشد موضوعات جداگانه است که مردم با توجه به شرایط می‌توانند مورد توجه قرار دهند و بلیت موردنظر را خریداری کنند.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir