مقاصد صادراتی عمده فولاد ایران در نیمه نخست ۱۴۰۱ کجا بود؟

مقاصد صادراتی عمده فولاد ایران در نیمه نخست ۱۴۰۱ کجا بود؟

مقاصد صادراتی عمده فولاد ایران در نیمه نخست ۱۴۰۱ کجا بود؟

«امیر صباغ» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: علاوه بر عراق که سهمی ۲۱.۷ درصدی از صادرات فولاد و محصولات فولادی ایران را به خود اختصاص داده، اندونزی با ۱۵.۳ درصد، چین با ۱۵.۱ درصد، تایلند ۹.۴ درصد، عمان ۸.۱ درصد، امارات ۷.۸ درصد، ترکیه ۴.۶ درصد و غنا ۲.۹ درصد، دیگر مقاصد صادراتی تولیدکنندگان بزرگ فولاد کشور بوده است.

ثبت بالاترین میزان صادرات ماهانه فولاد در شهریورماه

این مقام مسوول ایمیدرو خاطرنشان‌کرد:  صادرات فولاد ایران برای دومین ماه متوالی صعودی بوده و به ۷۶۷ هزار تن در شهریورماه رسیده که بالاترین سطح ۲ سال اخیر است.

وی ادامه‌داد: با این وجود، بازار جهانی فولاد از نظر قیمتی زیر فشار روسیه و افت تقاضای چین قرار داشته و احتمال دارد دولت برقراری مجدد معافیت مالیات صادراتی فولاد را که در قانون بودجه ۱۴۰۱ محدود شده، در قالب مصوبه سران یا یک لایحه ویژه، مجدد برقرار کند.

به گزارش ایرنا، شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی ایران موفق به صادرات پنج میلیارد و ۶۲۹‌میلیون دلاری انواع محصولات این بخش از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه شدند.

در این مدت بیشترین میزان صادرات مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با بیش از ۲ میلیارد و ۵۸۷ میلیون دلار بوده است که ۴۵.۹ صادرات محصولات این بخش را به خود اختصاص داده است.

منبع : www.irna.ir
حتما بخوانید : طلای جهانی در خط ممتد